Muffin me mish

spot_img

Përbërësit

 • Petë milfoj
 • Mish
 • Domate
 • Speca
 • Qepë
 • Hudhër
 • Salcë
 • Vaj vegjetal
 • Kaçkavall
 • Kripë
 • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, milfojat i vendosni në një tepsi për pjekje rreth 5 minuta.

Hudhrën dhe qepën e preni në copa të vogla, pastaj ia shtoni mishin, pas fërgimit ia shtoni specat, salcën, dhe së fundmi ia shtoni domatet dhe i përzieni mirë.

Pasi ta fërgoni mjaftueshëm ia shtoni erëzat, glazurën e përgatitur e vendosni nëpër kallëpa të muffinit me petë mifloj.

Përmbi ia vendosni kaçkavallin dhe muffinat i vendosni për pjekje rreth 30 minuta pjekje derisa të shkrihet kaçkavalli.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles