Përbërësit

  • 3 copa qepë
  • 3 copa hudhër
  • 1 lugë kripë
  • 3-4 lugë vaj vegjetal
  • 2 copa mish pule
  • ½ lëng limoni
  • 1 tubë majdanoz
  • 1 lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepën e preni në copa të vogla, e fërgoni në tigan me pak vaj vegjetal, mishin e pulës e lyeni me kripë dhe biber të zi.

E vendosni në tigan për fërgim, pastaj ia shtoni qepën, hudhrën dhe e vazhdoni fërgimin.

Së fundmi ia shtoni lëngun e limonit dhe majdanozin, e vazhdoni fërgimin edhe 2-3 minuta dhe pas fërgimit e shërbeni mishin e pulës.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.