MS ime është si një parashikim kombëtar i motit

Moti këtu në Irlandë ka qenë historik gjatë muajve të fundit. Jemi afër periudhës më të gjatë pa shi të matshëm ndonjëherë, kemi pasur temperatura të tilla si të cilat askush nuk i ka parë në gati gjysmë shekulli dhe disa vende kanë regjistruar ditën e tyre më të nxehtë në histori.

Ju do të mendoni se një parashikim i motit gjatë një sezoni si ky mund të jetë mjaft i drejtpërdrejtë. Por e vërteta është, pavarësisht nga tendencat kombëtare, ka ndryshueshmëri të shkaktuara nga shumë faktorë: Afërsia me detin, lartësia, madje edhe madhësia e popullsisë mund të shkaktojnë ndryshime të vogla që mund të mos raportohen në raportin e motit të natës.

Është shumë si të jetosh me skleroza e shumëfishtë (MS).

LIDHUR: MS ime: E parashikueshme vetëm në të qenit kronikisht e paparashikueshme

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles