Pёrbёrёsit

  • 300 gr makarona
  • 600 gr mish vici
  • 200 gr domate
  • 2 kokra qepё
  • 2 thelba hudhre
  • 2 lugё piper i kuq
  • 4 lugё vaj
  • Kripё
  • Piper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kokrrёn e qepёs, thelbin e hudhrёs dhe domatёn e presim nё copёza tё imёta.

Nё vajin e nxehtё fёrgojmё mishin e prerё nё formё kubi tё madhёsisё sё gullashit.

I shtojmё qepёn dhe hudhrёn, mё pastaj i fёrgojmё edhe pёr disa minuta dhe i shtojmё domatёn.

I hedhim kripёn, piperin e kuqe, e lёmё qё gullashi tё vlojё, pastaj e mbulojmё me folie dhe e ulim intensitetin e zjarrit.

E lёmё nё zjarr tё vlojё pёr gjysmё ore.

Makaronat zihen dhe kullohen me procedurё standarde, nё enёn pёr servim vendosim makaronat dhe mbi tё hedhim gullashin e gatuar.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.