Mini xhaketa me krem ​​kosi kaper

Mini xhaketa me krem ​​kosi kaper

Piqni patate të reja për fëmijë deri sa të jenë të freskëta dhe më pas shërbejini me një salcë kremoze si një kanape elegant por buxhetor

Përbërësit

 • 500 gr bebe patate e re
 • 1 lugë gjelle vaj luledielli
 • 50 gr krem kosi
 • 1 lugë gjelle kaperi të grira imët

Metoda

 • HAPI 1

  Ngroheni furrën në 200C/180C ventilator/gaz. 6. Prisni patatet me një pirun, fërkoni me vaj dhe rregulloni me kripë deti. Vendoseni në një tepsi dhe piqeni për 50 minuta -1 orë.

 • HAPI 2

  Ndërkohë përzieni ajkën e thartë dhe kaperin me shumë piper të sapo bluar.

 • HAPI 3

  Lërini patatet të ftohen për 10-15 minuta, më pas prisni një kryq në secilën sipër dhe kapni bazën që të hapet pak. Shtoni një lugë nga përzierja e kremit të thartë. Shërbejeni të ngrohtë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles