Koktej për ringjalljen e shpirtit

Koktej për ringjalljen e shpirtit

Ky koktej i sofistikuar është i bërë me hir aromatik kumbulle, lëng limoni dhe vermut të thatë për një pije të këndshme fundjave.

Përbërësit

 • 20 ml hir kumbulle
 • 20 ml vermut i thatë
 • 20 ml trefishtë sek
 • 20 ml lëng limoni
 • 2 vija e absinthe
 • akull
 • 1 anise yll, për të zbukuruar

Metoda

 • HAPI 1

  Vendosni një gotë coupe ose martini në frigorifer për tu ftohur. Hidhni sake, vermut, triple sec dhe lëng limoni në një shaker kokteji të mbushur me akull. Spërkateni me dy pika absinti, më pas tundeni fuqishëm për rreth 10 sekonda.

 • HAPI 2

  Kullojeni koktejin përmes një sitë rrjetë të imët në gotën e ftohtë të kupës ose martinit. Zbukuroni me një anise yll.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles