I thartë Punjabi

I thartë Punjabi

Një shije e një kokteji të thartë uiski, provoni këtë thartë Punjabi, e cila përmban arrack tradicionale indiane nga Ceylon, me lëng limoni, të bardhë veze, vanilje dhe kanellë

Përbërësit

  • 50 ml Arrak Cejlon (shiko ku të blini në ceylonarrack.com)
  • 50 ml lëng limoni
  • 50 ml shurup vanilje
  • 1 e bardha e vezës së madhe
  • akull
  • majë kanellë të bluar për të shërbyer

Metoda

  • HAPI 1

    Kombinoni të gjithë përbërësit në një shaker dhe tundni pa asnjë akull. Shtoni pak akull dhe tundeni përsëri. Kullojeni në një gotë kupetë, më pas pudrosni me kanellë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles