Minestrone në minuta

spot_img

Minestrone në minuta

Përgatitni një tas të përzemërt me supë në një kohë të shkurtër, perfekte për një drekë të shpejtë ose darkë ngrohëse

Përbërësit

 • 1l lëng perimesh të nxehtë
 • 400 gr domate të copëtuar me kallaj
 • 100 gr spageti të holla i ndarë në gjatësi të shkurtra
 • 350 g perime të përziera të ngrira
 • 4 lugë gjelle pesto
 • shiu i shiut të vaj ulliri
 • Djathë vegjetarian i grirë në mënyrë të trashë si parmixhani për të shërbyer

Metoda

 • HAPI 1

  Lëreni lëngun me domatet të ziejë, më pas shtoni spagetit dhe ziejini për 6 minuta ose derisa të jenë gati. Pak minuta para se makaronat të jenë gati, shtoni perimet dhe kthejini të ziejnë. Ziejini për 2 minuta derisa gjithçka të jetë gatuar.

 • HAPI 2

  Shërbejeni në tas të lyer me pesto dhe vaj, të spërkatur me parmixhan.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles