Minestrone e pranverës

Minestrone e pranverës

Kjo supë e thjeshtë përfiton sa më shumë nga perimet e pranverës dhe do të bëhet gatishmëria e preferuar për një drekë ose darkë të shpejtë

Përbërësit

  • 200 gr perime të përziera jeshile (përdorim asparagus, fasule dhe qepë të freskëta)
  • 700 ml lëng perimesh të nxehtë
  • 140 g makarona të gatuara (spageti funksionon mirë, të prera në copa të vogla)
  • 215 g mund të lyejë fasule shpëlahet dhe kullohet
  • 3 lugë gjelle pesto jeshile

Metoda

  • HAPI 1

    Vendosni perimet e gjelbra në një tenxhere me madhësi mesatare dhe më pas hidhini sipër lëngun. Lërini të vlojnë, më pas ulni zjarrin dhe ziejini derisa perimet të jenë zier, rreth 3 minuta. Hidhni makaronat e gatuara, fasulet dhe 1 lugë pesto. Ngroheni, më pas hidheni në enë dhe sipër secilit me një rigon tjetër pesto.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles