Mesazhi i Ann Romney MS në mënyrë alternative emocionon dhe zemëron

Javën e kaluar një njoftim për një video të re në skleroza e shumëfishtë (MS) u fut në kutinë time të postës elektronike. Ajo që unë e quaj “Kutia ime MS” merr një pjesë mjaft të mirë të postës elektronike të padëshiruar, por jo çdo gjë që dorëzohet është pa meritë.

Le të themi vetëm se kjo video e reduke shfaqur ish-Zonjën e Parë të Masaçusets Ann Romney duke folur për MS, më bëri të ndihesha në mënyrë alternative e emocionuar dhe e zemëruar.

Romney ishte diagnostikuar me MS në vitin 1998, dhe ajo ka folur publikisht për këtë në mënyrë periodike gjatë viteve. Përveç kësaj, bashkëpunimi i saj me Brigham and Women’s Hospital në Boston krijoi Qendra Ann Romney për Sëmundjet Neurologjike në vitin 2014.

Qendra është vendosur të bëjë punë të rëndësishme për disa kushte, jo vetëm për sklerozën e shumëfishtë. Është një bashkëpunim i një grupi laboratorësh kërkimore biomjekësore multidisiplinare, të ngarkuara me gjetjen e shkaqeve, trajtimeve dhe kurave për sëmundjet neurologjike kronike, të pazgjidhura, duke përfshirë sëmundja e Alzheimerit, semundja e Parkinsonitdhe MS.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles