Përbërësit

Makarona spageti

3 domate nerende

1 luge te gjellës salcë

Kripë

 

 

Hapat

 i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Makaronat i vendosim në tenxhere duke ia derdhim pak ujë te vakët së bashku me vaj vegjetal dhe pak kripë, makaronat i ziejmë.

Pas zierjës makaronave ia largojmë ujin dhe ia shtojme domatet nereden dhe salcëç
Në anën tjetër kunguleshat i premë në copa të vogla, specat e gjelbëert dhe specat e kuq.

Makaronat i rëndisim në tepsi dhe në brendësi të tyre ia vendosim përzierjës e kungulleshat dhe specave.

Përmbi ia hedhim pak kaçkavall të grirë dhe e vëmë në furrë për pjekjë rreth 10 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak