Perbersit:

2 konzerva tuna(mish peshku)

400 ml salce domatesh

1 qepe te madhe

1 thelp hudher

Melmesa-krip,piperi I zi ,rigon

500 gr makarona sipaa deshires

Udhezimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Grijme qepen  dhe hudhren imet dhe fergojme ne pak vaj derisa te zbutet qepa.

Ne kete mase shtojme salcen e domates dhe melmesat dhe  vazhdojme zierjen edhe per 5 minuta.

Ne kete mase shtojem edhe tunen dhe perzijme edhe per 10 minuta.

Masen e qesim mbi makaronat(pastat) e ziera dhe te kulluara.

——

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak