Kaçamak me miell misri

spot_img

Perbersit:

200 ml uje

200 ml qumesht

300 gr djath ose ajke

8 luge miell misri

1 luge margarin

1 luge e vogle krip

Udhezimet:

Ne nje ene te thelle qesim ujin,quemshtin kripen dhe veme te vloje

Me pas shtojme djathi ose ajken dhe leme edhe njehere te vloje

Pastaj shtojme miellin,ulim pak temperature dhe perzijeme vazhdimisht derisa te ngrihet pjesa e fundshme gjate perzierjes

Pra ziejme per nja 10 minuta dhe kacamaku eshte gati

Servojme me kos,ajke te tharte ose sallate

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles