Përbërësit

  • 1 qepë
  • 1 thelb hudhër
  • 2 konserva me ton
  • 500 gr domate të pastruara
  • 1 decilitër krem kosi
  • 500 gr makarona
  • Majdanoz të copëtuar
  • Kripë
  • Piper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa pastrohet dhe pritet imët kurse hudhra pastrohet dhe shtrydhet.

Hapet konserva e tondit dhe vaji kullohet në një tigan për tiganisje.

Në vajin e nxehtë skuqen qepa dhe hudhra, pastaj shtohen toni dhe domatet.

Shtohet kripa, piperi i zi dhe skuqet rreth 20 minuta në zjarr të ngadalshëm me përzierje të herë pas hershme.

Së fundmi shtohet krem kosi, ndërkohë gatuhen makaronat në ujë të kripur.

Makaronat kullohen dhe shpërndahen në pjata të nxehtë, mbi makaronat derdhet toni, spërkatet me majdanoz dhe shërbehet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.