Përbërësit

  • 500 gr spinaq i freskët
  • 400 gr makarona
  • 2 thelpinj hudhre
  • 75 gr përshutë
  • 5 lugë vaj vegjetal
  • 2 lugë bajame
  • 40 gr djathë parmezan
  • 2 lugë lëng limoni
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Spinaqi pastrohet dhe kullohet, vlohet uji me kripë dhe duke përzier derdhet spinaqi derisa të zbutet.

Derdhet uji dhe spinaqi kullohet, spinaqi ftohet pakëz, kullohet plotësisht dhe grihet trash, në enë me shumë ujë të valë me kripë, zihen makaronat pastaj kullohen.

Hudhra pritet në rriska të holla, përshuta pritet në shirita dhe kaurdiset në vaj vegjetal, përshuta hiqet nga tenxherja, në vajin që ka mbetur  nga kaurdisja e përshutës kaurdisen hudhra dhe bajamet e copëtuara.

Shtohet spinaqi, i hedhet biber i zi dhe kripë, djathi parmezan grihet imët, përzihet spinaqi, përshuta, makaronat dhe gjysma  e parmezanit.

Ushqimit i shtohet kripë e biber të zi dhe i hedhet lëng limoni, pasi të hedhet nëpër pjata ushqimit i hedhet përmbi parmezani i mbetur.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.