Përbërësit

  • 1 spec i kuq
  • 5 gr xhenxhefil
  • 1 hudhër
  • 80 gr qepë
  • 400 gr mish i bluar viçi
  • 1 vezë
  • 1 lugë majdanoz
  • Kripë
  • Biber i zi
  •  4 lugë vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Speci i kuq djegës lahet, pastrohet dhe pritet imët, xhenxhefili dhe hudhra qërohen dhe priten.

Qepra e re pastrohet, lahet dhe grihet imët, të gjitha këto përzihen me mish të bluar, me vezë, me majdanoz, me kripë dhe me biber të zi, nga kjo masë pastaj formohen 24 mini-bërxolla.

Mini- bërxollat fërgohen në vaj, mbi mini- bërxolla vendosen rriska domatesh, rriska kungulleshke të pjekur në hell dhe borzilok.

Mbi to ngulen rrëmojëse.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.