Përbërësit

 • 500 gr tagliatelle makarona
 • 1 pako somon
 • 1 kremë
 • gjysmë koper
 • 1,5 Biber i zi lugë të cajit
 • gjysmë kripë luge të gjellës

Hapat

 1. Ujit që është duke vluar ia shtojmë 1 lugë të gjellës kripë.
 2. Makaronat e ziera i vendosim në pijat. Somonin e preni në copa të holla i shtoni pak biber të zi dhe kopër e fërgoni për 3 minuta.
 3. E shtoni kremën dhe kripën dhe e fërgoni për 5 minuta.
 4. Makaronave përmbi ia hidhni kremën dhe do të jetë e gatshme për ta shërbyer.
 5. Ju bëftë mirë!