Përbërësit

  • 2 karrota
  • 2 kungullesha
  • 2 copa hudhër
  • 1 tas misër
  • 2 gota makarona
  • Vaj vegjetal
  • 1 tas jogurt
  • Nenexhik
  • Biber të kuq

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kungulleshat dhe hudhrën preni në copa të vogla, i vendosni në një tenxhere për fërgim.

Pas fërgimit ia shtoni makaronat dhe misrin, pastaj ujin ( derisa ta kalon masën).

Tenxherën e mbyllim me kapak dhe e ziejmë në temperaturë mesatare, zierjën e bëni sikur të pilavit.

Pas zierjës së mjaftueshme ia derdhni jogurtin, biberin e kuq dhe nanën.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.