Përbërësit

  • 500 gr makarona
  • 2 lugë gjalpë
  • 2 lugë miell
  • 250 ml qumësht
  • 250 gr cheddar djathë
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjalpin e shkrini në temperaturë mesatare, pas shkrierjës ia hedhni miellin dhe e fërgoni.

Pastaj dalë nga dalë ia shtoni qumështin dhe rreth 5 minuta e përzieni në temperaturë mesatare.

Djathin, kripën, biberin e zi ia shtoni në tenxhere, pas përgatitjës së sosit.

Ia shtoni makaronat e ziera dhe i përzieni mirë në temperaturë mesatare.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.