Përbërësit

gjysme makarona
1 tas garniturë
1 tas mish i zier i pules
speca te kuq
speca te verdhe
1 luge majdonoz te fresket
Biber i zi
kripë
jogurt
sos

Hapat

Makaronat i ziejme, ia shtojme garnituren dhe pulen e zier.

Specat i preme dhe i fergojme ne tigan pak me vaj vegjetal. Pastaj ia shtojme specat dhe perberesit e tjere.

Makaronat i vendosim ne pijaten per sherbim duke ia derdhur sosin dhe ia vendosur disa copa te majdanozit.