Përbërësit:

▪ ½ kg mish të bluar viçi
▪ 4 lugë përzierje erëzash
▪ 2 filxhanë ujë
▪ 400 g domate të grirë
▪ 400 g salcë domatesh
▪ 400 g kokrra misri
▪ 2 filxhanë makarona
▪ kripë dhe piper
▪ djathë i grirë në rende
▪ presh të freskët, të grirë