Përbërësit

  • ½ makarona me bira
  • 2 gota qumësht
  • 2 gota ujë
  • Biber i kuq
  • ½ gota djathë
  • ½ gota djathë mocarella
  • Kripë
  • Biber i zi
  • Copa buke

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Ujin, qumështin, kripën, biber e zi , biberin e kuq dhe makaronat i vendosni në një tenxhere për vlim.

Pasi vlon mjaftueshëm ia shtojmë copa e bukës të grimcuar së bashku me djathërat.

E përziejmë në zjarr mesatar, pastaj e vendosim në pjatë për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak