Përbërësit

2 vezë

1 lule lakër

5 gota ujë

3 lugë të gjellës miell

1 gotë qumësht

2 lugë të gjellës gjalpë

1 lugë të gjellës salcë

1 qepë

Nane

Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Lulelakrën e pastroni e grini në copa të vogla dhe e vendosni në një tenxhere, përmbi ia derdhim ujin e vakët.

E vendosni në zjarrë për zierje, e zieni derisa të zbutet, pas zbutjës e vendosni në blendar për zvogëlim.

Në anën tjetër në tenxhere e shkrini gjalpin, qepën e prerë dhe e fërgoni pastaj ia shtoni miellin dhe e përzieni derisa ti ndrojë ngjyra.

Lulelakrën e vendosni prap në të një njejtën tenxhere duke ia shtuar qumështin dhe përzierjën e përgatitur.

Përzierjës dhe lulelakrës ia shtoni kripën, biber e kuq dhe e përzieni rreth 5 minuta.

Pastaj çorbën e përgatitur e derdhni në pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak