Përbërsit:

  • 1 veze
  • 200 ml vaj luledielli
  • 1 luge kafeje krip
  • 1 luge kefeje mustarde(senf)
  • 1 luge e supes leng limoni

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhëzimet:

Eshte me shume rendesi qe te gjithe perbersit te jene sa me te ftohet,kurse vaji te qendroje se paku 20 minuta ne ngrires para se te fillojme.

Ne blender qesim vezen,mustraden,kripn,vajin dhe lengun e limonit.

Perzijme se pari ne fund per 5 seconda,pastaj vazhdojme perzierjen edhe per 20-25 seconda dhe majoneza eshte gati.Masen e senfit,kripes dhe lengut te limonit e rregulloni sipas shijes

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak