Lumi Binjak për të rihapur kazinotë

spot_img

Twin River Worldwide Holdings, Inc. njoftoi rihapjen e pothuajse të gjithë portofolit të saj të kazinove. Dover Downs Hotel dhe Casino në Dover, DE hapet sot dhe kompania planifikon të rihapë dy kazinotë e saj në Rhode Island, duke përfshirë hotelin e saj kryesor Twin River Casino (Twin River Casino), më 8 qershor.th.

Njoftimi vjen pas rihapjes me sukses të Hard Rock Hotel dhe Kazino Biloxi (“Hard Rock Biloxi”) më 21 maj. Kompania është inkurajuar nga rezultatet e forta fillestare të operacioneve të saj në Hard Rock Biloxi, gjë që tregon për një kërkesë të fortë të mbyllur në tregjet rajonale. Përgjatë dhjetë ditëve të para të funksionimit, kjo pronë përjetoi rezultate fituese të slotit dhe tavolinës që u rritën përkatësisht me rreth 30% dhe 150% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Si pjesë e planit të përgjithshëm të rihapjes së COVID-19 të Twin River, Kompania është zotuar të përmbushë ose tejkalojë të gjitha udhëzimet e përcaktuara nga CDC. Si e tillë, Kompania ka zbatuar protokolle gjithëpërfshirëse të shëndetit dhe sigurisë për pronën, të zhvilluara në konsultim të ngushtë me rregullatorët shtetërorë dhe zyrtarët e shëndetit publik në juridiksionet lokale.

Në Dover Downs, kompania u rihap me 30% të kapacitetit që do të lejojë që rreth 950 makina VLT të jenë në funksion. Lojërat tavoline dhe hoteli nuk do të hapen në fazën e parë të rihapjes. Në Rhode Island, kompania fillimisht do të hapet për mysafirët e ftuar me 1,570 VLT të disponueshme në Twin River Casino dhe afërsisht 375 VLT në Hotel Kazino Tiverton. Lojërat tavoline dhe hotelet nuk do të jenë të hapura në fazën fillestare të rihapjes; megjithatë, pozicionet e lojërave në stadium, me distancimin e duhur social, do të jenë të hapura për t’u ofruar klientëve një përvojë të drejtpërdrejtë me tregtarët.

“Ne jemi shumë të emocionuar që do të vazhdojmë të përparojmë në planin tonë të rihapjes dhe me perspektivën për të hapur portofolin tonë të plotë deri në fillim të korrikut,” tha George Papanier, President dhe Kryeshefi Ekzekutiv. “Siç dëshmohet nga rihapja jonë e suksesshme në Hard Rock Biloxi, ka një kërkesë të fortë tregu për të cilën ne jemi të pozicionuar mirë si një kompani rajonale e lojërave të përqendruara në vizitat lokale dhe rajonale. Jam mirënjohës dhe i emocionuar të mirëpres përsëri anëtarët tanë të vlerësuar të ekipit dhe besnik. klientët në mjedise të sigurta dhe të sigurta që plotësojnë ose tejkalojnë udhëzimet e CDC.”

Kompania gjithashtu njoftoi sot se beson se blerja e saj e njoftuar më parë e Isle of Capri Kansas City në Misuri dhe Lady Luck Vicksburg në Mississippi, të dyja kanë rifilluar operacionet, do të mbyllet në fillim të korrikut, në pritje të miratimit rregullator të Misurit.

Z. Papanier vazhdoi, “Ndërsa ne vazhdojmë të rihapim pronat tona, ne gjithashtu presim me padurim mbylljen e blerjeve tona të shpallura më parë për të zgjeruar gjurmën tonë gjeografike në tregje tërheqëse. Së bashku me blerjen tonë të mbyllur së fundmi në Black Hawk, Kolorado, pesë pronat e reja ne tani kemi nën kontratë që pritet të nxisë rritjen e qëndrueshme dhe të përmirësojë profilin tonë tashmë të fortë të fluksit të lirë të parasë.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles