Llak perimesh

spot_img

Llak perimesh

Kjo recetë e lehtë me perime duhet të jetë një element kryesor në çdo kuzhinë. Masa e thjeshtë do t’i shtojë thellësinë e shijes dhe mirësinë e barishteve një sërë supash dhe zierjesh

Përbërësit

 • 4 shkopinj selino prerë në copa
 • 2 presh prerë në copa
 • 2 karotat prerë në copa
 • 1 qepë me lëkurë, të prerë në katërsh
 • 2 thelbet e hudhres i goditur
 • 1 anise yll
 • 5 kokrra piper
 • buqetë garni nga 2 kërcell majdanozi, 2 degë trumzë dhe 1 gjethe dafine, të lidhura me fije

Metoda

 • HAPI 1

  Hidhni gjithçka në një tenxhere të madhe me pak kripë dhe më pas mbulojeni me 2 litra ujë. Lëreni të vlojë, më pas zvogëloni zierjen dhe gatuajeni për 2 orë. Kaloni nëpër një sitë dhe përdorni për recetën tuaj të synuar. Ruhet në frigorifer për një javë dhe për gjashtë muaj në frigorifer.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles