Lili Reinhart flet për kulturën e dietës toksike, standardet e trupit të pamundura

Lili Reinhart, një aktore e njohur për rolin e saj si Betty Cooper në TV Riverdaleshkoi në tregimet e saj në Instagram më 3 maj për të thirrur të famshmit për sjellje që dërgojnë një mesazh toksik se si duhet të duken trupat.

“Të ecësh në një tapet të kuq dhe të bësh një intervistë ku thua se sa të uritur jeni … sepse nuk keni ngrënë karbohidrate muajin e fundit … të gjitha për t’u përshtatur me fustanin tuaj?” Reinhart shkroi në një Story në Instagram, Njerëzit raportuar në fillim të kësaj jave. (Historia origjinale e Instagramit me postimin e Reinhart ishte live për vetëm 24 orë.) “Kaq e gabuar. Kështu u rrëmbye në 100 nivele,” shkroi Reinhart.

Ajo nuk e përmendi Kim Kardashian me emër, por ka spekulime të forta se komentet e Reinhart ishin në përgjigje të paraqitjes së Kardashian në Met Gala. Kardashian veshi të njëjtin fustan që Marilyn Monroe veshi për t’i kënduar “Happy Birthday” Presidentit John F. Kennedy në vitin 1962 dhe tha se humbi 16 kilogramë në tre javë për t’u përshtatur me fustanin për gala. Njerëzit raportuar gjithashtu. ka thënë Kardashian Vogue ajo vishte një kostum sauna dy herë në ditë dhe ndoqi një dietë shumë strikte (duke hequr të gjitha karbohidratet dhe sheqerin) për ta bërë këtë.

Reinhart vazhdoi me një cicërimë më 4 maj 2022. “Nuk i them gjërat që them sepse dua të jem relevante ose të marr vëmendjen”, shkruan ajo. “Unë flas sepse nuk shoh mjaftueshëm njerëz me platforma të mëdha që thërrasin sjellje toksike në industrinë tonë.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles