Lëkurat e pjekura krokante

Lëkurat e pjekura krokante

Të gjithë i pëlqejnë lëkurat e patateve të pjekura; shërbehet perfekte me tava të bollshme dhe supa

Përbërësit

  • 4 patate të mëdha për pjekje
  • 2 lugë gjelle gjalpe pa kripe i shkrirë

Metoda

  • HAPI 1

    Nxehni furrën në 180C/tifoz 160C/gaz 4. Pritini patatet me pirun. Vendoseni në një fletë pjekjeje, më pas piqini për 1 orë derisa lëkurat të jenë shumë të freskëta dhe mishi i patates të jetë i butë.

  • HAPI 2

    Ndizeni furrën në 200C/fantilator 180C/gaz 6. Pritini patatet në gjysmë, hiqni mishin. Pritini lëvozhgat e patateve në katërsh, lyeni me gjalpë të shkrirë. Kthejeni në furrë për 10-20 minuta derisa të bëhet krokant. Spërkateni me kripë deti dhe piper të zi për ta shërbyer.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles