Lakror me hithra i pjekur në saç ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

spot_img

Lakror me hithra i pjekur në saç ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Përbërësit

Miell

Hithra

Vezë

Qumësht

Vaj ulliri

Kripë

Piper

Përgatitja

1

Zemë brumin dhe e lemë të pushojë për 30 minuta. Përgatisim gjellën. Ziejm hithrat, i kullojmë, hedhim kripë, piper, qumësht, vezë dhe dy lugë miell në mënyrë që të lidhet gjella dhe vaj ulliri.

2

Qe të ruaj shihen e ithrit nuk i hedhim djath. Ndajmë brumin në kuleç dhe bëjmë dy petë një poshtë, hedhim gjellën dhe një lart dhe e pjekim me saç.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles