Supë peshku ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Supë peshku ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Përbërësit

peshk dy cop mesatar

një qepë

një karrotë

një patate

një kungull

një spec të kuq

një spec jeshil

dy thelbinj hurdhër

një lugë miell

majdanoz

kripë, piper

Përgatitja

1

Në fillim ziej peshkun, e kullojmë lëngun, i heqim halat peshkut dhe e lemë mënjanë.

2

Në një tenxhere hedhim vaj, qepë dhe hurdhrën e kaurdis pak pastaj hedhim perimet sipas fortësisë një e nga një të prera në formë kubiku dhe i kaurdisim të gjitha.

3

Hedhim kripë, piper dhe miellin dhe lëngun e peshkut bashkë me peshkun e qëruar dhe e lemë të ziej në temperaturë të ngadaltë. Pasi është bërë gati i hedhim manjdanoz të grirë dhe limon.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles