Lakra jeshile e ëmbël dhe e thartë me hudhër dhe açuge

Lakra jeshile e ëmbël dhe e thartë me hudhër dhe açuge

Një pjatë e mrekullueshme për t’u shërbyer me mish qengji, ose provojeni të hedhur nëpër makarona

Përbërësit

  • 400 gr lakra jeshile i copëtuar
  • 4 lugë gjelle vaj ulliri
  • 4 thelbet e hudhres i prerë në feta
  • 2 açugat të copëtuara
  • 1 lugë çaji sheqer i artë
  • 1 lugë gjelle uthull vere të kuqe

Metoda

  • HAPI 1

    Gatuani lakra jeshile në një tigan të madh me ujë të vluar për rreth 4 minuta derisa të zbutet. Kullojeni dhe më pas vendoseni tiganin bosh në zjarr me vaj. Lëvizni hudhrat dhe açugat, më pas shtoni sheqerin dhe uthullën dhe flluskoni për një moment. Hidheni lakra jeshile përsëri në tigan për t’u ngrohur, më pas hidhni gjithçka në një pjatë anësore.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles