Kulaç ( Receta gatimi nga Leonora Kodra )

Kulaç ( Receta gatimi nga Leonora Kodra )

Përbërësit

1 kg miell

2 vezë

sodë

kripë

pak sheqer

vaj

kos

Përgatitja

1

Marim miellim, e hedhim në një tas, i hedhim kripën dhe vajin, i hedhim sodën dhe pak sheqer,

2

shtojmë vezët, kosin, e punojmë për 15 minuta pastaj e vemë në tepsi, e shtypim me dorë gjer sa të mari formën e tepsisë, e vemë në furrë në 180 gradë për 1 orë 15 minuta. Ju bëftë mirë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles