Kosi vegan

Kosi vegan

Provoni të bëni kosin tonë super të lehtë vegan për festën tuaj të ardhshme familjare meksikane. Duhen vetëm tre përbërës dhe mund të përzihen së bashku në vetëm pesë minuta

Përbërësit

  • 150 g shqeme
  • 50 ml lëng gëlqereje
  • 2 lugë maja ushqyese

Metoda

  • HAPI 1

    Blitz të gjithë përbërësit së bashku në një procesues i ushqimit me 110 ml ujë dhe ½ lugë kripë derisa të keni arritur një konsistencë plotësisht të butë dhe kremoze. Ruani në frigorifer për një javë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles