Kili për të frymëzuar udhëtimet në të ardhmen me seritë e reja të videove dhe përmbajtjeve në internet

spot_img

Në një përpjekje për të ngritur shpirtrat dhe për të inkurajuar planifikimin e udhëtimit pas pandemisë, Turizmi i Kilit ka nisur fushatën në internet “I Dream Of Chile” në të gjitha kanalet e saj të mediave sociale dhe në faqen e saj të internetit.

Videoja e shkurtër e krijuar rishtazi e fushatës inkurajon përdoruesit të ndalojnë dhe të reflektojnë mbi një sërë peizazhesh të mrekullueshme kiliane, nga Rapa Nui te vreshtat e vendit të verës, ndërsa jep mesazhin se këto pika ikonike do të jenë ende të disponueshme pasi të hiqen kufizimet e udhëtimit. “Është koha për të ndaluar, por peizazhet që keni dashur të vizitoni do të jenë këtu duke ju pritur,” u thotë video shikuesve. “Frymëzohuni, përgatituni dhe planifikoni përpara.” Video të tjera, duke përfshirë një të fokusuar në demografinë mijëvjeçare, do të zbulohen këtë muaj.

Seria e videove është vetëm fillimi i Turizmit të Kilit Unë ëndërroj Kilin përpjekjet, të cilat do t’u lejojnë vizitorëve të mundshëm mundësinë të përjetojnë më të mirën e vendit nga komoditeti i shtëpive të tyre, si dhe të fillojnë planifikimin për një aventurë në Kili në të ardhmen. Ofertat përfshijnë:

  • Kili 360: Ky aplikacion falas që i lejon përdoruesit të eksplorojnë praktikisht mrekullitë e Kilit nga Parku Kombëtar Torres del Paine në shkretëtirën Atacama deri në ishullin e Pashkëve, i famshëm për vendet arkeologjike të tilla si afro 900 statuja monumentale të quajtura Moai.
  • Observatori i lëvizshëm i Kilit: Ky aplikacion falas tregon statusin e Kilit si kryeqyteti i astroturizmit në botë (vendi krenohet me mbi 40 për qind të observatorëve shkencorë në botë). Observatori Mobile përmban imazhe magjepsëse të fillimeve, mjegullnajave, përplasjeve të galaktikave dhe shpërthimeve kolosale të yjeve dhe shumë më tepër.
  • Turizëm Muzikor: Muzika e Kilit është po aq tërheqëse sa edhe peizazhi i vendit – dhe mënyra e përsosur për të përjetuar kulturën kiliane nga shtëpia. Kili Tourism ka mbledhur 10 videoklipe muzikore që do t’i bëjnë shikuesit të ëndërrojnë Kilin gjatë kësaj kohe të distancimit social.
  • Filmuar në Kili: Si një mënyrë e re për të frymëzuar Kilin, Turizmi ka krijuar një maratonë prej 10 filmash rreth Kilit që jo vetëm shfaqin aktrim të jashtëzakonshëm dhe një sërë çështjesh të ndryshme sociale të njohura, por gjithashtu përdorin estetikën dhe artin për të pikturuar një portret mjeshtëror të peizazheve kilian dhe bukurisë natyrore. .
  • Muzeu Kombëtar i Arteve të Bukura: Bëni një turne virtual në Muzeun Kombëtar të Arteve të Bukura në Santiago (Museo Nacional de Bellas Artes). Muzeu më i vjetër i artit në Amerikën e Jugut, ndërtesa u shpall monument kombëtar në vitin 1976 dhe ka pritur disa nga ekspozitat artistike më të rëndësishme në historinë e artit kilian dhe artit më të gjerë të Amerikës së Jugut.
  • Verërat Kiliane: Udhëtarët mund të mos jenë në gjendje të vizitojnë rajonet legjendare të verës së Kilit tani. Por ata mund të porosisin një ose dy shishe verë autentike kiliane dhe të mësojnë gjithçka për këtë pjesë të pasur të trashëgimisë bujqësore të vendit përmes përmbledhjes së rrugës së verës së Turizmit në Kili.

Për më shumë informacion, vizitoni www.chile.travel/en ose ndiqni në mediat sociale përmes #IDreamOfChile.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles