Këshillat kryesore të Justin Verlander për lehtësimin e alergjive

Nga grumbulli i bejsbollit deri në ceremoninë e tij të dasmës, alergjitë e Justin Verlander kanë qenë problematike për aq kohë sa ai kujtohet, duke ndikuar ndonjëherë në jetën e tij personale dhe performancën atletike.

“Kur u nisa për herë të parë në kolegj, papritmas fillova të kem alergji aq të rënda sa që humba zërin për një javë”, thotë shtamba e yjeve të Houston Astros. “Isha një rrëmujë,” shton ai. “Unë i përjetova të gjitha gjërat kryesore simptomat e alergjive – kongjestion i hundës, sy të përloturteshtitje dhe kruajtje.”

Me kalimin e viteve, alergjitë sezonale kanë prekur fusha të tjera të jetës së Verlander. Para dasmës së tij majin e kaluar, e fejuara e Verlander (tani gruaja), supermodelja Kate Upton, tha Marta Stewart Dasma që pavarësisht dashurisë së saj për lulet, në dasmën e tyre duhej të përfshinin një element dekorativ alternativ. “Justin ka alergji të tmerrshme,” tha Upton. “Ai do të duhet të marrë një pilulë alergjie.”

“Kur kam alergji, nuk jam argëtues”, shton Verlander.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles