Kaprolli i përmbysur, Mungesa e formulave dhe tamponëve: Këshilla për të përballuar emocionalisht

Ka një arsye të mirë që gratë, prindërit dhe njerëzit që kanë menstruacione ose lindin të ndihen të shqetësuar tani.

Gjykata e Lartë ka njoftuar sot vendim për të përmbysur vitin 1973 Roe kundër Wade në pushtet, duke i dhënë fund të drejtës kushtetuese për aborti. Vendimi i diskutueshëm pritej gjerësisht pas një drafti i opinionit doli në maj.

Vendimi historik vjen në një kohë kur shumë prindër janë duke luftuar për të ushqyer foshnjat e tyre për shkak të një vazhdimësie. mungesa e formulës së bebeve. Dhe në fillim të këtij muaji, ne filluam të shohim raporte për mungesa e tamponëve.

Këto çështje kanë shkaktuar në mënyrë të kuptueshme ndjenja ankthi, pasigurie, zemërimi dhe stresi për njerëzit në të gjithë vendin, thotë Allison Young, MDnjë profesor ndihmës i psikiatrisë në Shkollën e Mjekësisë Grossman të Universitetit të Nju Jorkut në qytetin e Nju Jorkut dhe një recensues mjekësor i psikiatrisë për Shëndetin e Përditshëm.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles