Kanabisi për artritin: Njerëzit kanë nevojë për të dhëna për simptomat reumatike

Është aktualisht ligjore në 37 shtete dhe në Distriktin e Kolumbisë. Njerëzit janë gjithnjë e më të ditur për opsionet e tij, të tilla si ushqimet dhe indica kundrejt sativa (dy nga llojet e saj). Dhe ata me artrit rheumatoid (RA) dhe të tjera sëmundjet reumatizmale janë të etur për ta provuar.

Megjithatë, ajo që dihet shkencërisht për përdorimin mjekësor të produkteve të kanabisit për sëmundjet reumatizmale mund të përshtatet në një kokë gjilpëre.

Ky është përfundimi thelbësor i një artikulli rishikues mbi gjendjen e kërkimit të kanabisit për sëmundjet reumatike. Të artikulli u botua në internet më 29 prill 2022, në Raportet aktuale të reumatologjisë.

Nuk është tronditëse që nuk dihet më shumë për kanabisin

“Isha i zhgënjyer, por jo i befasuar” nga niveli i ulët i kërkimit, thotë W. Benjamin Nowell, PhDdrejtor i kërkimit me në qendër pacientin në komunitetin e artritit në internet Kreaky Joints dhe një autor kryesor i rishikimit.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles