Kadaif me arra ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

spot_img

Kadaif me arra ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Përbërësit

500 gr kadaif

200 gr arra

150 gr gjalp

Për shërbetin:

3 gota ujë

3 gota sheqer

lëkurën e një limoni

1 shkop kanelle

I ziejme për 10 minuta dhe e lemë shërbetin tëtftohet

Përgatitja

1

Marim kadaifin e hapim mirë dhe marim pjesë pjesë, i hedhim një grusht arra, e mbledhim dhe i shtrojmë në tepsi.

2

Në fund shkrijmë gjalpin dhe e hedhim nga lart të zbuten mirë. E pjekim në 160 gradë për 15 minuta.

3

Siç e nxjerim e sherbetosim me shërbetin e ftohtë. E mbulojmë dhe e lemë të ftohet mirë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles