Kaca me bathë Merguez

spot_img

Kaca me bathë Merguez

Një supë e përzemërt ngushëlluese me një tenxhere e mbushur me salcice dhe fasule, ideale për ditët më të freskëta

Përbërësit

 • 2 lugë gjelle vaj ulliri
 • 500 gr salsiçe merguez të prera në copa sa një kafshatë
 • 2 qepët të copëtuara
 • 1 piper i kuq të copëtuara
 • 2 x kanaçe domate të copëtuara
 • 2 lugë gjelle çdo salcë Worcestershire mustardë Dijon dhe sheqer kaf
 • 2 x kanaçe fasule cannelini ose fasule të kuqe, të kulluara
 • koriandër ose majdanoz dhe tortilla, për t’i shërbyer

Metoda

 • HAPI 1

  Ngrohim vajin në një tigan të madh, shtojmë salsiçet dhe i skuqim derisa të marrin ngjyrë kafe. Shtoni qepët dhe piperin dhe skuqini për 5 minuta derisa të zbuten. Shtoni domatet dhe 1 kanaçe me ujë, salcën Worcestershire, mustardën dhe sheqerin. Spërkateni dhe lëreni të vlojë. Lërini ta trazoni, më pas ulni zjarrin, mbulojeni dhe ziejini për 15 minuta.

 • HAPI 2

  I përziejmë fasulet, i vendosim të ziejnë dhe i ziejmë edhe për 5 minuta të tjera. Shpërndani me majdanoz ose koriandër dhe shërbejeni në tasa me tortilla.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles