Jon Stewart shpërthen në lot për vdekjen e qenit të tij, Dipper, gjatë nderimit të ‘Daily Show’.

spot_img

Rikthimi i Jon Stewart në “The Daily Show” ka sjellë më shumë se thjesht të qeshura dhe komente thumbuese politike.

Në episodin e 26 shkurtit të shfaqjen e natës së vonë të Comedy CentralStewart u bë shumë serioz kur ai njoftoi vdekjen e qenit të tij, Dipper.

Stewart, i cili po prezanton episodet e emisionit të së hënës mbrëma, tha se pitbulli hyri në jetën e familjes së tij kur fëmijët e tij donin të mblidhnin para për një strehë kafshësh në qytetin e Nju Jorkut rreth 12 ose 13 vjet më parë dhe ata ngritën një tryezë jashtë objektit për të. shes cupcakes.

“Si një nxitje pak më shumë, ata nxorën jashtë këtë pitbull 1-vjeçar, i cili u godit nga një makinë në Brooklyn dhe humbi këmbën e tij të djathtë,” tha Stewart, duke filluar të kundërshtonte lotët.

“Ishte ideja perfekte. Më vunë qenin në prehër. Dhe ne u larguam atë ditë duke u ndjerë shumë mirë që kishim ndihmuar këtë organizatë të madhe. Dhe ne gjithashtu u larguam me këtë pitbull 1-vjeçar. Ne e quanim Dipper. Dhe në një botë djemsh të mirë, ai ishte më i miri”, tha ai.

Stewart tha se Dipper do të vinte në “The Daily Show” çdo ditë, duke vënë në dukje “ai ishte pjesë e ekuipazhit të qenve të OG ‘Daily Show'” dhe se Dipper do ta priste atë derisa ata të regjistronin programin.

“Ai takoi aktorë dhe autorë, presidentë dhe mbretër. Dhe ai bëri atë që talebanët nuk mund ta bënin, gjë që i tremb Malala Yousafzai-t,” tha ai me shaka, përpara se të ndante një video të aktivistit pakistanez duke ikur nga Dipper në prapaskenën e shfaqjes.

Stewart më pas u shkatërrua më tej pasi zbuloi se Dipper kishte vdekur dhe u mrekullua se sa një kafshë shtëpiake e mrekullueshme ishte.

“Dipper ndërroi jetë dje,” tha ai ndërsa e mbyti. “Ai ishte gati. Ai ishte i lodhur, por unë nuk isha. Dhe familja, ne ishim të gjithë bashkë. Fale zotit. Ne ishim të gjithë me të. Por, djalë, dëshira ime për ty është që një ditë ta gjesh atë qen, atë qen, që është më i miri.”

Më pas ai prezantoi nënshkrimin e shfaqjes “Moment of Zen”, i cili ishte një klip 20 sekonda i Dipper që dëfrente në dëborë.


Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles