Jamie Lee Curtis flet për një luftë të gjatë një dekade me varësinë nga opioidet

Në një intervistë të fundit me Njerëzit revista, aktorja Jamie Lee Curtis zbuloi luftën e saj 10-vjeçare me varësinë nga opioidet. Aktorja 59-vjeçare, e cila luan në filmin Halloween filmat, tha për revistën se është me fat që i ka mbijetuar varësisë së saj.

Sipas Njerëzit Varësia e Curtis nga droga filloi kur asaj iu rekomanduan opioidë për një operacion të vogël plastik në 1989 për të korrigjuar “sytë e fryrë të trashëguar”.

“Unë isha përpara kurbës së epidemisë së opiateve,” tha Curtis për revistën. “Kam pasur një vrapim 10-vjeçar, duke vjedhur, duke u gënjyer. Askush nuk e dinte. Asnje.”

Për 10 vitet e ardhshme Curtis zhvilloi një betejë me varësinë, duke gënjyer dhe vjedhur nga miqtë dhe familja. Ajo së pari i tregoi bashkëshortit të saj, aktorit-regjisor Christopher Guest, për varësinë e saj në ditën kur mori pjesë në takimin e saj të parë të shërimit, në shkurt 1999.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles