Jada Pinkett Smith adreson atë shuplakë Oscar dhe numrin e shëndetit mendor të Alopecia Areata

Kur aktori Will Smith goditi me shuplakë komedianin Chris Rock në skenë në Academy Awards – hakmarrje për një koment që Rock bëri për paraqitjen e gruas së Smith, Jada Pinkett Smith – incidenti ndezi një bisedë kombëtare rreth një sëmundjeje për të cilën pak njerëz dinë shumë: alopecia areata.

Pinkett Smith ka qenë e sinqertë për vështirësitë e saj me të alopecia areatanjë çrregullim autoimun që shkakton sistemin imunitar të sulmojë folikulat e flokëve në kokë dhe fytyrë, duke çuar në humbje të papritur të flokëve.

Pasi provoi strategji të ndryshme të stilimit të flokëve, Pinkett Smith filloi të rruante kokën vitin e kaluar, duke shpërndarë imazhe në rrjetet sociale. “Shlgu [Pinkett Smith’s daughter] më detyroi ta bëja sepse ishte koha për të lënë të shkoj POR … të 50-at e mia janë gati të ndriçohen në mënyrë hyjnore me këtë kasolle,” shkroi ajo në Instagram në korrik 2021 si Njerëzit raportuar.

Aktiv episodi më i fundit të emisionit të saj në Facebook Watch, Biseda e Tavolinës së KuqePinkett Smith iu drejtua shuplakës famëkeqe: “Tani për natën e Oskarit, shpresa ime më e thellë është që këta dy burra inteligjentë e të aftë të kenë një mundësi për të shëruar, për ta folur këtë dhe për t’u pajtuar.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles