Ilaç i fuqishëm natyral

spot_img

Ilaç i fuqishëm natyral

Ilaç i fuqishëm natyral

Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër që merret nëpër barnatore.

Ilaç natyral kundër anemisë

Të përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arra të bluara dhe lëng nga një limon. Të përzihet gjithçka mirë dhe tri herë në ditë ta hani nga një lugë.

Shtypja e lartë e gjakut

Te problemet me shtypje të lartë të gjakut sugjerohet që për çdo ditë të përzieni 100 gramë arra dhe të njëjtën sasi të mjaltit, dhe ta hani për 45 ditë.

Dhimbjet e kokës

Jo vetëm se janë të shijshme, por kombinimi i mjaltit me arra është vërtetuar se ndihmon në shërimin e dhimbjeve të kokës dhe pagjumësinë.

Të thatit në lukth

Te ky problem nevojitet të përgatisni qumështin e arrave me mjaltë. Përgatitja është e thjeshtë: 20 gramë arra të bluara të përziera me ujë të ngrohtë, të përzihen mirë dhe të vazhdoni tutje. Në qumësht të shtoni dy lugë mjaltë dhe çdo gjysmë ore para ushqimit t’i konsumoni dy apo tri lugë.

(Visited 229 times, 1 visits today)

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles