Çaji nga aronia

Çaji nga aronia

Çaji nga aronia

Konsumimi i çajit të Aronise mundëson shfrytëzimin maksimal të përbërësve mjaft jetik që gjenden në lëkurë, nënlëkurë dhe në farat e frutave të Aronisë. Për shkak të efekteve të tij pozitive në gjendjen e përgjithshme të organizmit, çaji rekomandohet për përdorim të përditshëm në mënyrë të njejtë si për të rinjët ashtu edhe për të moshuarit.

Hulumtimet e fundit tregojnë se Aronia:
– përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcon zemrën
– përmirëson ndjeshëm elasticitetin e enëve të gjakut
– normalizon nivelet e presionit të gjakut
– ndikon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare
– ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës
– liron trupin nga toksinat dhe metalet e rënda
– ka një ndikim pozitiv në proceset post-operative
– ndihmon në trajtimin e infeksioneve të traktit urinar
– ndihmon luftën kundër baktereve dhe ne ftohje
– permireson kujtesën
– ngadalëson procesin e plakjes së qelizave
– pengon formimin e yndyrërave
– përmirëson funksionin e mëlçisë

 

(Visited 265 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles