Përbërësit

  • 2 avocado
  • 1/2 qepë
  • 1 domate
  • kripë
  • lëng limoni
  • spec djegës

Hapat

  1. PER PERGATITJEN E GUACAMOLES VEPROJME NE KETE MENYRE: Presim ne kube te vegjel domaten dhe qepen. Qerrojme dhe shtypim avokadon derisa te behet pure.
  2. Ne nje ene te bollshme perzjejme te gjithe perberesit. Shtoni kripe, spec djeges dhe leng limoni.