Pogaçe me miell misër

spot_img

Përbërësit

3 pluhur pjekje

2 gota jogurt

1 gotë vaj vegjetal

1 lugë kripë

5 gota miell

½ gota miell misri

Djathë

1/3 majdanoz

Hapat

Në një enë derdhni jogurtin, vajin vegjetal, pluhur pjekjën, kripën e përziejmë në atë enë.

Pastaj ia shtojmë miellin, brumin e ndajmë në kulaçe të vogël, ia vendosim djathin dhe ia japim formën e rrumbullakët.

Kulaçet i zhytim në miell misër dhe i rëndism në tepsi për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 25-26 minuta.

Ju bëftë mirë!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles