Gazpacho me kastravec jeshil dhe nenexhik

Gazpacho me kastravec jeshil dhe nenexhik

Kjo supë e shijshme dhe pa gatim është e mbushur me katër nga pesë ushqimet tuaja në ditë

Përbërësit

 • 1 kastravec të përgjysmuara për së gjati, të pastruara dhe të prera përafërsisht
 • 1 piper i verdhë të pastruara dhe të prera përafërsisht
 • 2 thelbet e hudhres i grimcuar
 • 1 avokado e vogël të copëtuara
 • tufë qepë të copëtuara
 • tufë e vogël nenexhik të copëtuara
 • 150 ml kos natyral pa yndyrë në tenxhere
 • 2 lugë gjelle uthull verë e bardhë
 • disa shakes salcë jeshile Tabasco
 • qiqra të prera për të shërbyer

Metoda

 • HAPI 1

  Në një përpunues ushqimi ose blender, përzieni të gjithë përbërësit, duke rezervuar gjysmën e mentes dhe kosit, derisa të jenë të lëmuara. Shtoni pak uthull shtesë, Tabasko dhe erëza për shije, më pas shtoni pak ujë nëse ju pëlqen më i hollë.

 • HAPI 2

  Ftoheni derisa të ftohet shumë, më pas shërbejeni me një kukull më shumë kos, nenexhik, qiqra dhe disa kuba akulli nëse dëshironi. Supa do të ruhet në frigorifer për 2 ditë – thjesht përzieni mirë përpara se ta shërbeni.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles