Përbërësit

  • 4 fileto viçi
  • 2 vezë
  • 1 filxhan qumësht
  • Miell
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Filetat pastrohen shtypen me çekiç për mish dhe shtohet kripa.

Vezët rrihen dhe në ta shtohe qumështi dhe mielli, gatuhet brumë pak më i trashë se sa brumi për krepëç

Secila fletë zhytet në brumë dhe skuqet në vaj të nxehtë, filetat fërgohen derisa të skuqen në të dyja anët dhe pastaj largohne nga vaji dhe lihen në letër për të absorbuar yndyrën e tepërt.

Shërbehet e ngrohtë me karrota të kaurdisura.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.