Fërgesë tradicionale ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

spot_img

Fërgesë tradicionale ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Përbërësit

150 gr gjizë

1 kokërr qepe

1 kokërr domate

1 spec jeshil

1 spec të kuq

2 thelbinj hurdhër

pak spec djegës

kripë

piper, vaj ulliri

Përgatitja

1

Presim të gjitha perimet në formë kubike, i hedhim në tigan me vaj dhe i vemë në zjarr. I kaurdisim deri sa të vyshken pak, hedhim domaten e prerë, kripë dhe piper dhe e kaurdisim për disa minuta.

2

Marim gjizën e hollojmë me pak qumësht dhe e hedhim në tigan, hedhim edhe specin djegës dhe e pjekim në tigan deri sa të bëhet gati. Mund edhe ta pjekim në furrë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles