Ëmbëlsirë freskuese me mjedra

spot_img

209019_481162411913801_367435103_nPërbërësit:
Për petë: 2 vezë, 2 lugë sheqer dhe 2 lugë miell.
Për mbushje: 400 g ajkë të ëmbël, 50 g sheqer pluhur, 350 g mjedra.

Përgatitja:
Piqeni një petë të hollë nga përbërësit, të cilët i kemi cekur më lartë. Për mbushje përzieni ajkën e ëmbël me sheqerin pluhur e më pas aty shtoni dhe mjedrat. Mbushjen e derdhni mbi petë dhe e vendosni në frigorifer. E mbani aty për një kohë dhe para e ta shërbeni e lyeni me ajkën e ëmbël si dhe mund ta zbukuroni sipas shijes dhe dëshirës tuaj.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles